hola

L'Escola Tabor ha presentat el lema i el logotip de l’objectiu general del centre educatiu per al curs 2020/21. El lema és Estima't i cuida't!, ideat per la Marina Sunyer (de 4t d’ESO) i el logotip ha estat dissenyat per la Paula Ceniceros (de la classe de Llevant de Primària). El centre ha explicat en un comunicat que l'objectiu és "ajudar els nostres alumnes a créixer com a persones saludables" i afegeixen que assumeixen aquest repte perquè volem dotar els nostres alumnes del coneixement necessari perquè construeixin aquest estil de vida saludable.

El centre explica que "com a novetat especial, aquest curs hem volgut involucrar tota la nostra comunitat educativa en l’assoliment d’aquesta dimensió, així que convidem totes les famílies i tothom qui vulgui sumar-s’hi resolent uns reptes que anirem publicant a les xarxes socials i que ens ajudaran a escampar el model de persona saludable de forma diferent i, esperem, també divertida".

Foto: El lema i logotip escollit han estat dissenyades per alumnes del centre / Escola Tabor

0
0
0
s2sdefault

Altres notícies

L’OMIC augmenta en un 60% les resolucions favorables durant el 2021
29 Jul 2022 08:04 - NataliaL’OMIC augmenta en un 60% les resolucions favorables durant el 2021

  L’Oficina Municipal d’Informació al Consumidor (OMIC) ha augmentat en un 60% les resolucions [ ... ]

El Mercat tancarà del 8 al 21 d’agost per realitzar manteniments
29 Jul 2022 08:02 - NataliaEl Mercat tancarà del 8 al 21 d’agost per realitzar manteniments

El Mercat Municipal de Santa Perpètua romandrà tancat al públic entre el 8 i el 21 d’agost amb [ ... ]

Aquest divendres finalitzen els Casals d’estiu de Santa Perpètua
28 Jul 2022 09:39 - NataliaAquest divendres finalitzen els Casals d’estiu de Santa Perpètua

El divendres 29 de juliol finalitzen les activitats infantils i juvenils de les diferents propostes [ ... ]